Sari la conținut
PublicumDolj

ISJ Dolj: model de contestație pentru proba scrisă din 20 octombrie

Inspectoratul Școlar Județean Dolj pune la dispoziție modelul de contestație pentru proba scrisă la management și legislație școlară susținută pe 20.10.2026, din concursul pentru directori.

Anunț emis de Inspectoratul Școlar Județean Dolj

WhatsApp

Pe scurt

Obiect
contestație privind rezultatul probei scrise pentru evaluarea cunoștințelor de management și legislație școlară
Procedură
Concurs pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct, sesiunea august-decembrie 2026; Procedura nr. 520/SI/15.10.2026
Data probei sau a ședinței
20.10.2026

Ce trebuie să faci

  1. 1Descarcă și completează modelul de contestație publicat de ISJ Dolj
  2. 2Depune contestația conform Procedurii nr. 520/SI/15.10.2026 (urmați termenele și instrucțiunile comunicate de ISJ Dolj)
  3. 3Verifică afișarea rezultatului final conform procedurii și opțiunii de anonimizare

Inspectoratul Școlar Județean Dolj publică modelul de contestație pentru candidații la Concursul pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar de stat — sesiunea august-decembrie 2026, care au susținut proba scrisă pentru evaluarea cunoștințelor de management și legislație școlară pe 20.10.2026.

Ce conține modelul

Modelul este o cerere standard în care candidatul își manifestă opoziția față de rezultatul obținut la proba scrisă și solicită reanalizarea notei, în conformitate cu metodologia concursului. Formularul include: nume, inițiala tatălui, domiciliu, e-mail, telefon, rezultatul declarat la probă, data și semnătura.

Procedură și referințe

Contestațiile se formulează conform procedurii menționate în anunț (Procedura nr. 520/SI/15.10.2026), cu respectarea opțiunii de anonimizare a rezultatului în afișare. Detaliile privind termenul, locul și modalitatea de depunere a contestațiilor sunt comunicate de Inspectoratul Școlar Județean Dolj în cadrul procedurii și în anunțul oficial.

Ce trebuie să facă candidatul

  • completează formularul de contestație (modelul publicat);
  • respectă procedura nr. 520/SI/15.10.2026 privind depunerea și reanalizarea;
  • urmărește comunicările ISJ Dolj pentru termenul și locul exacte de depunere și pentru afișarea rezultatului final.

Întrebări frecvente

›Cum formulez contestația?

Completați modelul de contestație publicat de ISJ Dolj în care solicitați reanalizarea rezultatului obținut la proba scrisă.

›Care este procedura de contestare?

Contestațiile se depun și se reanalizează conform Procedurii nr. 520/SI/15.10.2026; detaliile privind termenele și modalitatea de depunere sunt comunicate de ISJ Dolj.

Documentul oficial

Articolul rezumă anunțul publicat de Inspectoratul Școlar Județean Dolj. Termenele și condițiile valabile sunt cele din sursă.

Citește anunțul pe site-ul instituției

Ai găsit o diferență față de document? Semnalează o greșeală

Mai vechi: locuri de muncă la stat în Dolj

  1. ISJ Dolj: rezultate finale selecție profesori metodiști — Etapa a II-a

    Inspectoratul Școlar Județean Dolj a publicat rezultatele finale ale Etapei a II-a a concursului de selecție pentru profesori metodiști; documentul este datat 19.10.2026.

    ISJ Dolj
  2. ISJ Dolj: repartizarea pe săli pentru concursul de directori, 20 octombrie

    Inspectoratul Școlar Județean Dolj a publicat repartizarea candidaților pe săli pentru proba scrisă de pe 20.10.2026, la Colegiul Național „Frații Buzești”, Craiova.

    ISJ Dolj
  3. ISJ Dolj: calendarul probei scrise pentru concursul de directori, 19–20 octombrie

    Inspectoratul Școlar Județean Dolj publică calendarul pentru proba scrisă a concursului de directori și directori adjuncți: probele se desfășoară pe 19 și 20.10.2026, la Craiova.

    ISJ Dolj
  4. ISJ Dolj: programul probei de interviu pentru metodiști, 16 octombrie

    Inspectoratul Școlar Județean Dolj programează proba de interviu pentru selecția profesorilor metodisti pe 16.10.2026, în Camera 205, între orele 09:05 și 11:40.

    ISJ Dolj
  5. AJOFM Dolj: rezultate interviu pentru proiectul GREEN SPO

    AJOFM Dolj a publicat rezultatele interviului pentru 10 posturi din proiectul GREEN SPO; majoritatea posturilor au candidați admiși, contestațiile se depun în 24 de ore.

    AJOFM Dolj
Locuri de muncă la stat în Dolj: toate anunțurile