Sari la conținut
PublicumGiurgiu

APM Giurgiu: decizie etapă încadrare pentru sonda 1264 Videle Est

Agenţia pentru Protecţia Mediului Giurgiu anunţă emiterea unei decizii de etapă încadrare pentru OMV Petrom SA — sonda 1264 Videle Est, publicată la 01.10.2026.

Anunț emis de Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu

WhatsApp

Pe scurt

Obiect
Decizie etapă încadrare pentru OMV Petrom SA — sonda 1264 Videle Est
Procedură
decizie etapă încadrare (evaluare de mediu)
Unde
Videle
Contact
Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu

Ce trebuie să faci

  1. 1Consultați decizia la Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu sau pe site-ul instituției
  2. 2Urmați instrucțiunile din decizie pentru eventuale observații sau contestații

Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu a publicat o decizie de etapă încadrare privind activitatea companiei OMV Petrom SA pentru sonda 1264 Videle Est.

Ce înseamnă anunțul

„Decizie etapă încadrare” se referă la stabilirea dacă o activitate poate avea sau nu potenţial semnificativ de impact asupra mediului, conform procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului.

Unde găsiți decizia

Documentul a fost publicat de APM Giurgiu la data de 01.10.2026. Persoanele interesate pot consulta decizia la sediul Agenției sau pe pagina instituției (detaliile de contact și anexele deciziei sunt disponibile în anunțul oficial).

Ce urmează

Dacă anunțul prevede posibilitatea depunerii de observații sau contestații, termenele și modalitățile de transmitere sunt specificate în decizia publicată de APM. Pentru informații concrete despre conținutul deciziei, motivele încadrarea și eventualele obligații impuse titularului, consultați documentul oficial al Agenției.

OMV Petrom, sonda 1264 Videle Est și decizia de etapă încadrare sunt elementele-cheie menționate în anunţ.

Întrebări frecvente

›Ce înseamnă «decizie etapă încadrare»?

Este hotărârea prin care APM stabilește dacă o activitate poate avea impact semnificativ asupra mediului şi dacă este necesară o evaluare de mediu mai detaliată.

›Unde pot vedea decizia?

Decizia este publicată de APM Giurgiu; consultați documentul la sediul Agenției sau pe pagina instituției.

Documentul oficial

Articolul rezumă anunțul publicat de Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu. Termenele și condițiile valabile sunt cele din sursă.

Citește anunțul pe site-ul instituției

Ai găsit o diferență față de document? Semnalează o greșeală

Mai vechi: urbanism și mediu în Giurgiu

  1. APM Giurgiu: solicitare acord de mediu de la GEW INVEST SRL

    Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu anunță depunerea unei solicitări pentru acord de mediu de la GEW INVEST SRL; detalii sunt în documentul publicat de agenție.

    APM Giurgiu
  2. APM Giurgiu: decizie etapă încadrării pentru sonda 2558 Videle Est (OMV Petrom)

    Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu a publicat o decizie de etapă încadrării referitoare la OMV Petrom — sonda 2558 Videle Est; documentul conține detalii tehnice și de mediu.

    APM Giurgiu
  3. APM Giurgiu: solicitare acord de mediu depusă de Empendo Distribution SRL

    Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu anunță depunerea unei solicitări pentru acord de mediu de către Empendo Distribution SRL; detaliile sunt publicate de APM.

    APM Giurgiu
  4. APM Giurgiu: decizie etapă încadrare pentru sonda 2492

    Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu anunță o decizie de «etapă încadrare» emisă pentru OMV Petrom SA, privind sonda 2492.

    APM Giurgiu
  5. APM Giurgiu: decizie etapă încadrare pentru sonda 2455 Videle Est

    Agenția pentru Protecția Mediului Giurgiu a publicat o decizie privind etapa de încadrare pentru OMV Petrom — sonda 2455 Videle Est; detalii în documentul instituției.

    APM Giurgiu
Urbanism și mediu în Giurgiu: toate anunțurile